Webruz Nedir? İndirim Kuponu Nasıl Bulunur?

Webruz, internet sitesi isteyen fakat bir website nasıl kurulur bilmeyenler için çok hızlı bir çözümdür. Webruz hazır sunduğu internet sitelerinde WordPress alt yapısını kullanıyor. Bize sunduğu imkanları öğrenebilmek için öncelikle “Web site nedir?” ve “Bir web site için neler gereklidir?” konularını bilmemiz gerekiyor.

Web site, bazen ihtiyaçtan bazen girişimcilik için bazen de keyiften kurulmaktadır. Web site kurmak, çok hızlı bir şekilde yükselmekte olan bilgisayar çağının istek uyandıran popüler bir hobi, ek iş veya bir girişim yönetimidir. Uzun yıllardır dükkanı veya kendi iş yeri olan kişilerin sadece bir web site sayesinde onlarca müşteriye bir anda ulaşması yararları arasındadır. Fakat her site başarıyla sonuçlanmıyor. Size tavsiyem bir Uzman WordPress Eğitmeni ‘nden eğitim alın veya direk olarak ondan destek alın. Size tavsiyem Udemy’de “A’dan Z’ye WordPress ve İnternet Sitesinden Para Kazanmak” eğitimini almanız.

A'dan Z'ye WordPress ve İnternet Sitesinden Para Kazanmak
A’dan Z’ye WordPress ve İnternet Sitesinden Para Kazanmak Eğitim Seti

Bu yazımda, “Hosting, Domain ve Tema Nedir?” konularını özetleyeceğim. Bunları, “Farklı firmalardan alsak sorun çıkar mı?”, “Hepsini aynı yerden alabilir miyiz?”, “En az maliyet ile nasıl bir internet sitesine sahip oluruz?” konularını cevaplayacağım.

İnternet Sitesi Nedir? İnternet Sitesine Sahip Olmanın Avantajları

İnternet sitesi açmak,”iş yerinizi sanal ortama taşımak, blog yazarak para kazanmak”  gibi konularda size yarar sağlayacaktır.

Bu konuları daha açıklık getirmek gerekirse, örneğin bir mahalle arasında butiğiniz var. Bu butiğin müşterileri sadece önünden geçen kişiler olur. Fakat siz bu butiği bir internet sitesi ile sanal ortama taşırsanız ve iyi bir SEO yönetimi yaparsanız yüzlerce daha çok müşteriniz olacaktır. Tek yapmanız gereken ürünleri müşterinin adresine gönderip, bankadan paranızı çekmek.

Domain, Hosting ve Tema Nedir? Nasıl ve Kaç Paraya Satın Alırım?

Bir web sitesi temel olarak 3 bileşene sahiptir. Bu bileşenler, hosting, domain(alan adı) ve temadır. BudaBise.com, Uzman WordPress Eğitmeni İsmet Eroğlu tarafından kuruldu. Siz okuyuculara, bu web siteyi kurarken yaptığımız temel şeyleri paylaşmak istiyorum.

Ayrıca bu web siteyi nasıl kurduğumuzu merak ediyorsanız: Haber/Blog Sitesi Kurmak | WordPress isimli videoya gidebilirsiniz.

Domain (Alan Adı)

Domain, herhangi bir web sitesine girmek için gereken IP adresi olarak bilinen karışık bir rakam dizisini adres çubuğuna girmek yerine daha akılda tutması kolay bir şeyi (Örneğin: budabise.com) yazmanıza olanak sağlar. Herhangi bir domaine sahip değilseniz, web siteniz sadece IP adresi sayesinde görünebilir. Bu da çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Domain, bir web sitenin kimliğidir. Tüm insanların kimliğinde adının yazması gibi, domain de web sitesinin adıdır. Domain fiyatları değişkenlik gösterebilir. Örneğin, “.com ve .net” uzantıları diğer uzantılara göre daha pahalıdır. Günümüzde bir araştırma yaptığımızda domain ücretleri ortalama 50TL civarındadır.

Hosting

Web sitesinde yayınladığınız fotoğraf, dosya, yazı gibi tüm içeriklerin saklandığı bir bilgisayardır. Hostingi satın alacağınız şirket SEO bakımından ciddi öneme sahiptir. Bir Hosting, hızlı olmalıdır. Bu hız web sitenizin türüne göre değişir. Günümüzde bir araştıma ile hosting ücretleri yıllık 250TL civarındadır.

Tema

Temanın hızlı çalışması, sorunsuz çalışması ve tasarımı arama motorları bakımından çok önemlidir. Tema, bir web siteye girdiğimiz zaman gördüğümüz her şeydir. Örneğin, çoğu haber sitesinin kullandığı ve onlarca farklı demoya sahip Newspaper teması 59 dolardır.

Bir web sitede olmazsa olmaz bileşenleri öğrendik. Bu gereken 3 bileşeni tek bir yerden alabiliriz. Webruz, hem hosting kalitesi hem de satış sonrası destek konusunda çok kaliteli. Günün her saatinde çalışan bir canlı destekleri var. İnternetten çözümünü bulamadığınız sorunları oraya yazabilirsiniz.

Webruz Hakkında

Webruz, kendi web sitesinde hakkımızda sayfasında da yazdığı gibi 2016 senesinin Mart ayında kuruldu. Kurulduğu günden itibaren sorunsuz bir biçimde ekonomik ve çok kaliteli hizmet sunan bir firmadır.

Yazımda size son olarak bir sürpriz yapacağım. Eğer Webruz’dan alış veriş yapıyorsanız ödeme kısmında ” UDEMYKUPON” kupon kodunu yazarsanız 20TL indirime sahip olursunuz.

İletişim ve işbirliği için: 0544 335 6977 – Ataberk SEZER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz