Pinterest Para Kazanma Nedir? En İyi 4 Yol!

Pinterest Para Kazanma her insanın yapabileceği son derece etkili ve kullanışlı bir yöntemdir. Eğer Pinterest’ten para kazanmak istiyorsanız Pinterest’in nasıl bir platform olduğu hakkında bilgiye sahip olmalısınız öncelikle Pinterest’in %80’i kadın olmak üzere 90 milyona yakın kullanıcısı var ve bu kullanıcıların %50’si Amerikan bu kullancılar ayda yaklaşık 2.5 milyar sayfa görüntülemesi yapar. Pinterest’ten birçok para kazanma yolu var ve bu platfrom büyüdükçe bu yolların sayısıda artacaktır.

Şimdi Pinterest ile para kazanabileceğiniz bazı etkili yollara bakalım:

Pinterest Para Kazanma Yolları

1- Tanıtımını yapmak için şirket seçin ve sponsorluk ilişkisini sorun

Öncelikle bir grubu hedefleyin ve Pinterest takipçilerini oluşturun. Sonra takipçi kitlenizin dikkatini çekebilecek ürünleri sunan şirketleri seçin.

Anlaştığınız şirketlerle Pinterest hesap istatistiklerinizi paylaşın ve sponsorluk ilişkisi sorun. Onlara bir anlaşma teklif edin; bir yıl boyunca hesabınızda markalarını kullanabilirler.

2- Diğerlerine Pinterest stratejilerini öğreterek para kazanın

Pinterest hızla büyüdüğü için, etrafında küçük bir sanayi, Pinterest kullanıcılarına destek olmak için aygıtlar geliştiren insanlar vardır.

Pinterest’i bir süreliğine başarılı bir şekilde kullandıktan sonra öğrendiğiniz ve deneyimlediğiniz bilgileri bir başkalarına öğretin bunun için. Öğrenmiş olduklarınızı öğreten e-kitaplar ve kurslar oluşturun.

3- Google Adsense ile Pinterest Para Kazanma

Adsense hesabına sahip biri iseniz Pinterest ile para kazanmanız oldukça kolay ve yeterli olacaktır. Tabi burada şunu görmek bilmek gerekecektir; Yazımın başında da belirttiğim gibi pinterest.com web sitesinin Amerikalı kullanıcı sayısı çok fazladır.

Hemen hemen yarısına yakın kullanıcılar ABD vatandaşı olduğu için, Pinterest ile çalışacağınız web sitenizin İngilizce ve Amerikaya yönelik çalışmaları olan bir web site olması doğru bir yol olacaktır olacaktır. Pinterest ile ABD dışında bir web site için kar amaçlayan adminler aradıkları başarıya ulaşmakta sıkıntılar çekecektirler.

İngilizce dilli ve tek bir konu üzerine yoğulaşmış bir web sitesi açmakla işe başlayabilirsiniz. Tek bir konu hakkında olması çok önemlidir. Mesela; “Teknoloji” hakkında bir web site hazırlayıp bu web sitede merak uyandıracak ve takip edilesi bir web site hazırlamalısınız. Eğer web siteniz kaliteli değilse, kesinlikle para kazanamayacağınızı belirtmek isterim.

4- Satış ortağı şirketin ürünlerini tanıtın

Birçok şirket küçük bir para karşılığında satış arttıracak, sattıkları ürü tanıtabilecek satış ortakları arar. Tanıtımını yapabileceğiniz ürünleri satan ve satış ortağı olabileceğiniz şirketler bulun. Sonra satış ortağınızın satış URL’lerini kullanarak ürünleri kendi panolarınızda paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz