Özgün İçerik Hazırlamak

Özgün içerik hazırlamak, içerik üreticileri için en önemli şeylerin başında gelir. İçerik hazırlamaya başlamak için öncelikle bir konu belirlemelisiniz. İçeriğinizde belirli anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Bu anahtar kelimelerin yeri ve yoğunluğu çok önemlidir. Birisiyle karşılıklı konuşurken karşınızdaki sürekli bir kelimeyi tekrar ediyorsa konuyu dinlemeyi bırakır ve o kelimeye odaklanırsınız. Anahtar kelime analiz araçları ile bu anahtar kelimelerin çeşitli verilerini incelemelisiniz. Rekabet oranı, aranma sayısı,kullanıldığı yerler, para değeri gibi bir çok detaya uygun şekilde kullanmalısınız. En basit olarak rekabet durumuna bakabilirsiniz. Rekabetin düşük olduğu anahtar kelimelerde yazınızın kelime sayısının %5’i kadar; rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimelerde ise %3 şeklinde kullanmanızı tavsiye ederim.

Sırf içeriği uzatmak için aynı şeyleri tekrar etmeyin. Size bir yazı yazarken verebileceğim tek tavsiye resmi bir yazı yazarmış gibi yazmanız olacaktır. Devrik cümle, anlam düşüklüğü olan cümleler, noktalama kullanılmadan yazılan cümleler kullanmaktan kaçının. İnternet üzerinde içerik üretirken bunu gerçek hayatta oldukça kalabalık bir gruba okuyacak gibi hazırlayın. Her yazınızı bu stres ile yazın. Bu stres size kalite katar.

Udemy Kupon ‘da bulunan diğer internet siteleri ile ilgili yazıları okuyarak çeşitli ipuçları öğrenebilirsiniz.

Özgün içerik hazırlamak için temel kuralları

Seçmiş olduğunuz anahtar kelime mutlaka içeriğinizin başlığında, url’sinde, alt başlıklarda kullanılmalıdır. İçeriğinize eklediğiniz hemen hemen bütün resimlere bu anahtar kelimeyi yazmanızı tavsiye ederim. İçeriğinizde başka sitelere ve kendi sitenizde başka sayfalara link vermeniz SEO skorunuzu artıracaktır. Yazdığınız makale en az 300 kelime olmalıdır. İçeriğinizde mutlaka alt başlık olmalıdır. Yazdığınız içeriğin ilk ve son 100 kelimesinin başında mutlaka belirlemiş olduğunuz anahtar kelime bulunmalıdır. İçeriğinize mutlaka öne çıkan görsel eklemeli ve bu görselin gerekli yerlerine anahtar kelimelerinizi girmelisiniz. Anahtar kelimelerinizden asla link vermemelisiniz. Fakat site içine ve site dışına link vermeniz faydalıdır. Anahtar kelimelerinizi kalın yazmanızı tavsiye ederim.

Bu kuralları çeşitli eklentiler (YoastSEO) sayesinde yazınızı denetleterek hatalarınızı görebilirsiniz. Bu hataları düzelttiğiniz zaman kırmızı uyarılar yeşile dönecektir. Özgün içerik hazırlamak sizi hem arama motorları tarafından hem de ziyaretçiler tarafından yükseltecektir. Çünkü daha önce olmamış bir şeyi veya olan bir şeyi farklı açıdan anlatmış oluyorsunuz. Ziyaretçiler değişikliği sever.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz