Hakkında Hiçbir Şey Bilmediğiniz Konuda Yazı Yazmak

İçerik yazarları her konu hakkında fikir sahibi olmadan nasıl yazıyorlar? Yani “Hakkında Hiçbir Şey Bilmediğiniz Şeyler Hakkında Yazı Yazmak” adlı eylemi nasıl gerçekleştiriyorlar?

Bizler gerçek dünyada, her konuda uzman olamayabiliyoruz, uzmanlık alanlarımızın çok ötesine geçen ve hatta bir çok alanda ilgi duyulan konuları ele almak zorundayız. Bu sistemin işleyişi bu şekilde, mesela ülkemizde şu an en çok konuşulan şeylerin başında Siyaset geliyor. Biz bu konular hakkında çok bilgili olmadığımız için öncelikle araştırıp yeterli miktarda doğru habere ulaşıp not aldıktan sonra sizler ile paylaşıyoruz. Bizler genel olarak dışarı çıkmak, bir çok konuda bilgi ve fikir sahibi olmak, pek çoğunu çabuk öğrenip çabuk kavramak zorundayız. Ve bunları nereden alıp nasıl işleyeceğimiz konusunda ki tecrübelerimizi sizler ile paylaşacağız. Hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir konuyu ele almanız istendiğinde bunu nasıl yapabilirsiniz.

Hakkında Hiçbir Şey Bilmediğiniz Şeyler Hakkında Yazı Yazmak için İlk Madde; Google

Sadece biz değil, sizler de tez hazırlarken, ödev yaparken, bir konu hakkında bir şeyler yazmak isteyebilirsiniz. Sırf bunun için bile bu yazı okunmalı ve uygulanmalıdır. Bu ek bilgi ile bahsi geçen maddeye dönelim, Google’lamak. Konu her ne olursa olsun eski dönemlerde ansiklopediler kadar kaliteli bilgi bulamasak da ilk başvurmamız gereken yer Google. Kısa sürede çöplüğe dönüşse de yine en doğru ve en hızlı bilgiye ulaşabildiğimiz bir platform. Güvenilir siteler belirleyin, iyi kötü her bilgiyi okuyun. İlk girdiğiniz siteden alabildiğinizi alıp çıkmayın, alternatifler oluşturun.

Daha Sonra Başvurmanız Gereken Yer; Sosyal Medya Platformları

Bu madde akademik yazılar/makaleler oluşturacaklar için geçerli olmayabilir. Ama bir konuda güncel bir habere ulaşmak, vatandaşın / insanların düşünce ve görüşlerine ulaşmak için kullanılabilir. Eğer konu tartışma unsurları barındırıyor ise her türlü insan fikrini beyan edip, başka fikirlere savaş açmış olacaktır. Bu durum sizi farklı bakış açılarını görmeye itebilir.

Eğer Konu Oldukça Önem Arz ediyorsa Yetkin Uzmanlar Bulun

Kaliteli yazılar uzman görüşü ve sağlam kaynaklar içerir, içermelidir. Yani kaynakçası kıçınız olan yazı çok tutulmayacaktır. Konu hakkında konuşup, röportaj yapabileceğiniz alanında yetkin insanlar bulmalısınız. Eğer akademik yazılarda kullanılacaksa kimseye mail atmaktan çekinmeyin.

Not: Kendi başınıza önemli araştırmalar yapıp,not aldıktan sonra bunu yapmak önemlidir. Zaman değerlidir ve sorularınızı boşa harcarsanız, cevaplarını kendi başınıza bulabileceğiniz soruları biraz araştırma yaparak kendi başınıza bulup kayıt altına almalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz